zioła na potencję

Jak odzyskać utraconą potencję za pomocą ziół? Lista skutecznych ziół i opis ich działania

Problemy z potencją mogą być powodem kompleksów u mężczyzn. Z tego powodu po wystąpieniu takiej dolegliwości wiele osób stawia na naturalne metody, które mogą pomóc poprawić zdolność do utrzymania erekcji. W tym celu stosuje się m.in. zioła. Czym są takie rośliny i dlaczego cieszą się one dużą popularnością wśród osób, które borykają się z problemami z potencją?

Problemy z potencją mogą wynikać z wielu czynników. Często najważniejszym z nich jest stres. Przemęczenie, przepracowanie i zbyt duży poziom kortyzolu w organizmie mogą bardzo szybko przyczynić się do braku erekcji. Inne czynniki wpływające na taki stan to niewłaściwa dieta czy przyjmowanie leków stosowanych m.in. w zaburzeniach psychicznych. Czasem na problemy z potencją wpływa kilka czynników jednocześnie. Zanim podejmiesz się walki z tymi dolegliwościami, dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z lekarzem i wykonanie podstawowych badań.

zioła na potencję

Jak przywrócić utraconą potencję?

Sposobem na przywrócenie utraconej potencji może być wyeliminowanie szkodliwych czynników. Dobrym pomysłem jest zmiana diety. Warto wykluczyć z niej wysoko przetworzone produkty, duże ilości soli, tłuszczu i cukru. Na problemy z potencją wpływa też stres. Zwolnienie tempa życia i postawienie na relaks może pomóc poradzić sobie z tą dolegliwością.

Wiele osób decyduje się na wsparcie swojego organizmu także naturalnymi metodami, czyli ziołami. Takie rośliny mogą pomóc z problemami z potencją. Nie zawsze są one jednak w pełni bezpieczne. Stosowanie naturalnych preparatów ziołowych w nieodpowiedni sposób może doprowadzić do innych dolegliwości, dlatego warto zachować ostrożność. Jeśli zmiana diety, przyjmowanie ziół i ograniczenie stresu nie pomagają, może okazać się, że za problemy z potencją odpowiadają choroby ogólnoustrojowe. Wówczas konieczne jest wykonanie pogłębionych badań i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Zioła na potencję – w czym mogą pomóc?

Zioła na potencję mogą pomóc poprawić pracę układu krążenia, także w obrębie narządów płciowych. Niektóre z nich wspierają też dotlenienie organizmu oraz spalanie tkanki tłuszczowej, co prowadzi do polepszenia sprawności. Zioła na potencję mogą też przyczynić się do zwiększenia energii.

Istnieją rośliny, które mogą pomóc poprawić libido zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Niektóre z nich wspierają także w stanach nadmiernego stresu oraz obniżenia nastroju. Zazwyczaj takie rośliny łączy się w bardziej skomplikowane mieszanki. Pozwala to na skorzystanie z ich cennych właściwości bez konieczności przyjmowania kilku osobnych preparatów.

Właściwości ziół na potencję

Każde zioło na potencję zawiera zupełnie inne składniki, a więc może wspierać organizm na odmiennych polach. Niektóre z nich mogą pomóc w podwyższeniu libido oraz zmniejszeniu dolegliwości wynikających z przewlekłego stresu. Inne wspierają funkcjonowanie układu krążenia. Mogą one także przyczynić się do rozkurczenia naczyń krwionośnych w ciałach jamistych członka.

W mieszankach ziołowych znaleźć można także rośliny, które są afrodyzjakami. Wspierają potencję i pożądanie oraz intensyfikują doznania seksualne. Niektóre z nich wspierają w syntezie testosteronu, co pozwala na wzrost jego poziomu. Wszystko to wpływa na poprawę życia seksualnego.

Jakie zioła na potencję warto stosować?

W aptekach i sklepach zielarskich znaleźć można wiele mieszanek na potencję. Składają się one z różnych roślin, ale największą popularnością cieszy się kilka gatunków.

Żeń-szeń na potencję

Żeń-szeń może pomóc w stanach przewlekłego stresu oraz zmęczenia. Wspiera rozkurcz naczyń krwionośnych w ciałach jamistych członka. Korzeń żeń-szenia może być jednak stosowany tylko przez kilka tygodni. Chęć jego przyjmowania zawsze warto skonsultować z lekarzem, ponieważ istnieje wiele przeciwwskazań do jego suplementowania.

Miłorząb japoński na potencję

Miłorząb japoński zawiera flawonoidy, które wspierają erekcję i popęd płciowy. Roślina ta może przyczynić się do zwiększenia przepływu krwi do narządów płciowych. Wspiera rozluźnienie naczyń mięśni gładkich, co przyczynia się do szybszego osiągnięcia wzwodu i jego wzmocnienia.

Damiana pustynna

Damiana pustynna jest używana m.in. przez osoby, które borykają się z bezpłodnością i impotencją. Roślina ta może przyczynić się do zwiększenia ukrwienia narządów płciowych. Może pomóc też w regulowaniu gospodarki hormonalnej. Jest chętnie wybierana w depresji, stanach lękowych i nadmiernym stresie.

Maca na potencję

Korzeń maca może pomóc wzmocnić libido i poprawić nastrój. Wspiera też produkcję plemników i ich ruchliwość. Może przyczynić się do poprawy kondycji prostaty i zmniejszyć zaburzenia erekcji. Substancje zawarte w korzeniu maca sprawiają, że roślina wspiera popęd seksualny, co przekłada się na wzrost libido.

zioła na potencję

Lubczyk

Lubczyk to nie tylko przyprawa wykorzystywana do gotowania rosołu. Od lat jest ona stosowana także jako afrodyzjak. Wspiera w procesie erekcji oraz może pomóc rozszerzyć naczynia krwionośne, a także pobudzić popęd płciowy.

Korzeń suma

Korzeń suma jest naturalnym afrodyzjakiem. Może przyczynić się do podniesienia libido oraz uregulowania gospodarki hormonalnej. Wspiera potencję i cały organizm, dostarczając mu cennych składników, jak witaminy, sole mineralne i aminokwasy.

Kozieradka na potencję

Kozieradka zawiera selen i żelazo. Wspiera w regeneracji tkanek i utrzymaniu odpowiedniego poziomu testosteronu. Może pomóc podnieść libido i poprawić erekcję.

Lukrecja na potencję

Lukrecja wspiera przemianę materii. Zawiera biotynę, lecytynę oraz witaminy E i B. Roślina ta wspiera w nerwicy i stanach przewlekłego stresu. Może przyczynić się do podniesienia libido.

Buzdyganek naziemny na potencję

Buzdyganek naziemny zawiera protodioscynę, czyli pochodną testosteronu. Może więc pomóc wesprzeć gospodarkę hormonalną, wzmocnić potencję i pożądanie oraz zintensyfikować doznania seksualne.

Palma sabałowa

Palma sabałowa jest wykorzystywana m.in. w stanach rozrostu gruczołu krokowego oraz problemów z prostatą. Wchodzi w skład preparatów roślinnych, które wspierają potencję i ukrwienie narządów płciowych. Roślina ta zawiera triglicerydy, fitosterole tłuszczowe, biologicznie czynne monoacyloglicerydy, estry etylowe.

Kozie ziele

Kozie ziele może wspomóc produkcję testosteronu i przepływ krwi do prącia. Wspiera też erekcję.

Owies

Owies jest wykorzystywany np. przy problemach z potencją. Może on przyczynić się do powstrzymania powiększania się gruczołu krokowego. Wspiera pracę systemu nerwowego i gospodarki hormonalnej.

Nasiona kozieradki

Nasiona kozieradki mogą przyczynić się do obniżenia poziomu glukozy we krwi. Wspierają też utrzymanie właściwego poziomu testosteronu.

Nasiona guarany

Guarana może pomóc pobudzić organizm i podnieść libido. Zawiera więcej kofeiny niż np. kawa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że guarana nie powinna być łączona z alkoholem.

Kora catuaby

Catuaba to kora drzewa pochodzącego z Ameryki Północnej. Wspiera erekcję i może pomóc w jej odpowiednim utrzymaniu. Przyjmowanie tej rośliny zaleca się m.in. osobom z obniżonym libido i ogólnych zaburzeniach seksualnych.

Jaka dieta wspomaga potencję?

Stosowanie samych ziół w wielu przypadkach może nie wystarczyć. Na ewentualne zaburzenia erekcji wpływa bowiem niewłaściwa dieta. Jeśli chcesz poradzić sobie z tym problemem, musisz zmienić swój sposób jedzenia na zdrowszy. Z diety warto wyeliminować wysoko przetworzone jedzenie czy alkohol. Potencję wspiera natomiast cynk. Pojawia się on w kaszy gryczanej, ciemnym pieczywie, jajkach, owocach morza i orzechach.

Do diety na potencję warto włączyć także czerwone mięso, szpinak, siemię lniane i żółtka jaj, które są źródłem argininy. Substancja ta wspiera syntezę tlenku azotu. W walce z zaburzeniami erekcji cenna jest też witamina E. Wspomaga proces spermatogenezy, w efekcie czego może pomóc zwiększyć ruchliwość plemników. Pojawia się zwłaszcza w orzechach i olejach roślinnych.

zioła na potencję

Zioła na potencję – przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań do przyjmowania niektórych ziół na potencję. Szczególnie problematyczny jest korzeń żeń-szenia. Nie można stosować go w połączeniu z lekami na nadciśnienie tętnicze oraz przeciwzakrzepowymi. Preparaty ziołowe mogą również wchodzić w reakcję z farmaceutykami przepisanymi przez lekarza, wykorzystywanymi w leczeniu zaburzeń potencji. Przed rozpoczęciem samodzielnego suplementowania takich ziół warto wykonać podstawowe badania krwi i skonsultować się z lekarzem. Niektóre zioła można przyjmować jedynie przez kilka tygodni. Jeśli suplementacja trwa dłużej, może dojść do zatrucia organizmu lub wypłukania z niego cennych składników odżywczych.

Jak stosować zioła na potencję?

Zioła na potencję zwykle są dostępne w gotowych mieszankach. Producenci zazwyczaj dołączają do nich ulotki z dokładnym porcjowaniem i środkami ostrożności. Zawsze należy trzymać się tych zapisów lub wskazań lekarza. Przekroczenie maksymalnych dopuszczalnych porcji dziennych może bowiem doprowadzić do problemów zdrowotnych. Niektóre mieszanki powstają z myślą nie tylko o mężczyznach, lecz także o kobietach. Na takie suplementy powinny uważać zwłaszcza panie w ciąży, ponieważ w ich skład często wchodzą zioła szkodliwe dla płodu.

Zioła na potencję są dostępne w formie suszu do zaparzania, a także tabletek, kapsułek czy gotowych herbatek. Wybór odpowiedniej postaci suplementów diety zależy głównie od preferencji danej osoby.

Kiedy warto stosować zioła na potencję?

Zioła na potencję są sposobem na wsparcie organizmu w walce z tym problemem. Sięgają po nie zwłaszcza osoby, które chcą wesprzeć swoje ciało w naturalny sposób, bez korzystania z farmaceutyków. Niekiedy jednak zastosowanie leków jest nieuniknione. W problemach z potencją wykorzystuje się farmakologię, która wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych, wzmaga przepływ krwi czy działa pobudzająco. Warto pamiętać, że wielu leków tego typu nie można łączyć z suplementami ziołowymi. Informacje na ten temat znajdują się zwykle w ulotkach dołączonych do produktów. Jeśli masz problemy z potencją i zastanawiasz się nad zastosowaniem alternatywnych metod wsparcia organizmu, skontaktuj się z lekarzem.

KATEGORIE

ZIOŁA

ZIOŁA

WITAMINY I MINERAŁY

WITAMINY I MINERAŁY

SUPLEMENTACJA

SUPLEMENTACJA

Zielares

Zielares

Zielares to portal o zdrowiu, urodzie, suplementach diety i aktywności fizycznej. Nasz Zespół Redakcyjny publikuje merytoryczne artykuły zgodne z wynikami nowych badań naukowych. W trosce o zdrowie naszych Czytelników stawiamy na rzetelne, pogłębione podejście do zdrowia i suplementacji. Piszemy w jasny i klarowny sposób, by dotrzeć do jak największej liczby osób zainteresowanych zdrowym trybem życia.

Czytaj także

Polecane dla Ciebie

Wspieraj odporność organizmu za pomocą żeń szenia indyjskiego, czyli ashwaghandy, która zwiększa energię, poprawia ogólny stan zdrowia i zmniejsza stan zapalny, ból i niepokój!
Grzyby Reishi cieszą się popularnością jako składnik suplementów diety. Wspomagają pracę organizmu m.in. poprzez wsparcie odporności, łagodzenie objawów astmy. Sprawdź.
Glutation to składnik naturalnie syntezowany przez organizm. Wiele osób decyduje się również na jego suplementację. Czym jest glutation i w jakim celu się go przyjmuje? Sprawdź.
Maślan sodu to substancja ciesząca się rosnącą popularnością wśród osób, które borykają się z nadmiernymi kilogramami. Dowiedz się więcej na temat jego o suplementacji.
Ziemia okrzemkowa to naturalny sposób na dokładne i efektywne oczyszczenie organizmu ze złogów, toksyn i pasożytów, zobacz, co jeszcze możesz zyskać dzięki diatomitowi.