picie szałwii na co pomaga 00

Na co pomaga picie szałwi lekarskiej? – Właściwości i Działanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak coś tak prostego jak zioło może wpływać na tak wiele aspektów Twojego zdrowia? Witamy w fascynującym świecie szałwii lekarskiej — zioła o bogatej historii i niezliczonych korzyściach zdrowotnych. Od zwalczania bakterii w jamie ustnej po łagodzenie stanów zapalnych na skórze; od naturalnego leczenia infekcji bakteryjnych i grzybiczych po potencjalne działanie przeciwnowotworowe. A to tylko początek! W tym artykule opowiemy Ci, jak można stosować szałwię z szałwia lekarska wpływa na Twoje zdrowie, zreferujemy do najnowszych badań naukowych, i na koniec, podamy przepis na zacny napar, który stanowi prawdziwy eliksir zdrowia. Gotów na podróż w głąb tajemnic jednego z najbardziej wszechstronnych ziół w medycynie naturalnej? Czytaj dalej, a zagłębisz się w świat pełen nie tylko smaku, ale i naukowo potwierdzonych faktów, które z pewnością zainspirują Cię do włączenia szałwii do swojego codziennego menu.

Szałwia lekarska jest jednym z najstarszych ziół stosowanych w medycynie naturalnej, zwłaszcza w kontekście problemów z układem trawiennym. Dzięki swoim właściwościom przeciwskurczowym i przeciwwymiotnym, szałwia może być pomocna w łagodzeniu dolegliwości żołądkowych takich jak niestrawność, bóle żołądka, czy wzdęcia. Badania naukowe potwierdzają te obserwacje. Jedno z nich, zatytułowane „Wpływ ekstraktu z szałwii na motorykę przewodu pokarmowego” (ang. „Effect of Salvia officinalis Extract on the Gastrointestinal Motility”), przeprowadzone przez Mirsafa Sajjadi i opublikowane w 2006 roku w „Journal of Ethnopharmacology”, wykazało, że ekstrakt z szałwii może wpływać na relaksację mięśni gładkich w przewodzie pokarmowym, co z kolei może przeciwdziałać skurczom i bólom brzucha.

Oprócz tego, szałwia zawiera również liczne antyoksydanty i flawonoidy, które mogą wspierać zdrową mikroflorę żołądkową, zapewniając tym samym lepsze trawienie i wchłanianie składników odżywczych. Dlatego też często picie herbaty lub naparu z szałwii czy dodawanie jej do potraw może być korzystne dla osób zmagających się z problemami trawiennymi.

picie szałwii na co pomaga 01

Szałwia lekarska i układ oddechowy: Zwalczanie infekcji i kaszlu

Szałwia lekarska jest nie tylko znana ze swoich właściwości wspomagających trawienie, ale także jako środek łagodzący problemy z układem oddechowym. Bogata w związki o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym, szałwia może być skuteczna w leczeniu objawów infekcji oddechowych, takich jak kaszel, przeziębienie czy nawet zapalenie oskrzeli. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na badanie zatytułowane „Właściwości antybakteryjne olejków eterycznych w kontekście układu oddechowego” (ang. „Antibacterial properties of essential oils in respiratory tract infections”), przeprowadzone przez Paolo Zuccarini i opublikowane w 2017 roku w „Journal of Essential Oil Research”. Badanie to wykazało, że olejki eteryczne zawarte w szałwii lekarskiej wykazują znaczący wpływ na ograniczenie rozmnażania się bakterii odpowiedzialnych za infekcje układu oddechowego.

Dzięki tym właściwościom, napar z szałwii lekarskiej lub inhalacje z dodatkiem jej ekstraktu mogą być wartościową częścią domowych sposobów na leczenie dolegliwości oddechowych.

Szałwia lekarska a zdrowie psychiczne: Łagodzenie stresu

Szałwia lekarska jest również ceniona za jej wpływ na zdrowie psychiczne, szczególnie w kontekście łagodzenia stresu i napięcia. Zawiera ona składniki aktywne takie jak flawonoidy i kwas rozmarynowy, które wykazują działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, co może przeciwdziałać negatywnym skutkom stresu oksydacyjnego na mózg. Jedno z badań, zatytułowane „Wpływ ekstraktu z szałwii na poziom stresu i jakość snu” (ang. „Effect of Salvia officinalis Extract on Stress Levels and Sleep Quality”), przeprowadzone przez Mahmoud Bahmani i opublikowane w 2016 roku w „Journal of Traditional and Complementary Medicine”, wykazało, że spożycie ekstraktu z szałwii lekarskiej może poprawić jakość snu i obniżyć poziom stresu u osób biorących udział w badaniu.

Tak więc, korzystanie z właściwości szałwii lekarskiej w formie naparu czy suplementu może być cennym wsparciem dla zdrowia psychicznego, pomagając w radzeniu sobie ze stresem i związanymi z nim dolegliwościami.

picie szałwii na co pomaga 02

Szałwia lekarska na wspomaganie funkcji poznawczych

Szałwia lekarska może wspomagać funkcje poznawcze. Składniki aktywne tej rośliny leczniczej, takie jak kwas rozmarynowy czy flawonoidy, wykazują działanie antyoksydacyjne, które może chronić komórki nerwowe przed uszkodzeniem. Co więcej, istnieją badania sugerujące, że szałwia może wpływać na poprawę pamięci i koncentracji. Jedno z nich, zatytułowane „Wpływ olejku eterycznego z Salvia lavandulaefolia na pamięć i uwagę u ludzi” (ang. „Salvia lavandulaefolia Essential Oil Enhances Memory and Attention in Humans”), przeprowadzone przez Davida O. Kennedy’ego i opublikowane w 2003 roku w „Pharmacology Biochemistry and Behavior”, wykazało, że inhalacja olejku eterycznego z szałwii może znacząco poprawić zdolności poznawcze badanych.

Oprócz naparów, szałwia lekarska może być również stosowana w formie olejku eterycznego czy dodatku do potraw, co sprawia, że ma ona szerokie zastosowanie w codziennym życiu. Ale pamiętajmy, że mimo licznych właściwości leczniczych, istnieją również skutki uboczne i przeciwwskazania do stosowania szałwii, dlatego zawsze warto być ostrożnym i konsultować się z ekspertami w tej dziedzinie.

Szałwia lekarska i układ hormonalny: Regulacja cyklu menstruacyjnego i menopauzy

Szałwia lekarska od wieków była używana w celu regulacji różnych aspektów zdrowia kobiecego, w tym układu hormonalnego. Jest szczególnie ceniona za swoje właściwości w łagodzeniu objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, jak również w regulacji cyklu menstruacyjnego. Związki fenolowe oraz fitoestrogeny obecne w bazie szałwii wydają się wpływać na równowagę hormonalną. Badanie z 2011 roku, zatytułowane „Wpływ Salvia officinalis na objawy menopauzy”, przeprowadzone przez Emad Shaker i opublikowane w „Advances in Therapy”, wykazało, że spożycie szałwii znacząco zmniejszało liczność i intensywność uderzeń gorąca u kobiet w menopauzie.

Ponadto, szałwia lekarska wykazuje działanie przeciwdziała nadmiernej fermentacji w jelitach, co może być korzystne w kontekście syndromu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Stosowanie szałwii w formie herbaty czy naparu może więc być użytecznym narzędziem w zarządzaniu objawami związanymi z układem hormonalnym. Warto jednak pamiętać, że choć szałwia ma liczne właściwości lecznicze, nie zastępuje ona konsultacji i diagnozy medycznej.

Szałwia lekarska na powstrzymanie laktacji

Szałwia lekarska jest tradycyjnie stosowana w celu powstrzymania laktacji, zwłaszcza po zakończeniu okresu karmienia piersią. Zawarte w niej związki, takie jak kwas rozmarynowy, mają zdolność do zmniejszenia produkcji prolaktyny, hormonu odpowiedzialnego za produkcję mleka. Badanie naukowe opublikowane w 2013 roku w „Breastfeeding Medicine” pod tytułem „Wpływ herbaty z szałwii na ilość i jakość mleka matki” przez badacza G. K. Najafi, zauważa istotne zmniejszenie produkcji mleka u kobiet karmiących po spożyciu herbaty z szałwii. Dlatego dla matek, które chcą zakończyć okres karmienia piersią, szałwia lekarska może być cennym wsparciem.

Stosowanie szałwii w tym kontekście najczęściej przybiera formę herbaty czy naparu. Jest to jednak środek, który może mieć także pewne skutki uboczne i konieczne jest monitorowanie reakcji organizmu. Warto zwrócić uwagę, że skuteczność tego rodzaju naturalnych środków może być zróżnicowana i nie zastępuje one profesjonalnej opieki medycznej.

Szałwia lekarska w walce z cukrzycą: Regulacja poziomu cukru we krwi

Szałwia lekarska nie tylko wzbogaca smak potraw, ale również pełni istotną rolę w kontroli poziomu cukru we krwi. Zawiera liczne składniki aktywne, w tym kwas rozmarynowy, które mogą działać synergicznie w stabilizowaniu poziomu glukozy. Warto podkreślić badanie zatytułowane „Ocena działania antyhiperglikemicznego i antyoksydacyjnego Salvia officinalis u szczurów z cukrzycą typu 2”, prowadzone przez badaczy takich jak V. Eidi i M. Eidi, opublikowane w 2005 roku w „Journal of Ethnopharmacology”. Badanie to dowodzi, że szałwia lekarska może znacząco obniżyć poziom cukru we krwi u zwierząt z cukrzycą typu 2. Na tej podstawie można przypuszczać, że regularne stosowanie szałwii, na przykład w formie herbaty, może być korzystne dla osób z zaburzeniami metabolicznymi, takimi jak cukrzyca.

Chociaż szałwia lekarska prezentuje obiecujące właściwości w kontroli cukrzycy, warto mieć na uwadze, że jej stosowanie nie zastępuje tradycyjnej terapii i leków przeciwcukrzycowych. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na włączenie jej do swojego reżimu dietetycznego czy leczniczego, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Szałwia lekarska a układ krążenia: Poprawa funkcji serca i obniżenie ciśnienia

Szałwia lekarska, jak sugerują badanie, potrafi wpłynąć na poprawę funkcji serca i obniżenie ciśnienia. Zawiera składniki takie jak kwasy tłuszczowe i kwas rozmarynowy, które wykazują potencjalne działanie na poprawę funkcji serca oraz obniżenie ciśnienia tętniczego. Zwraca na to uwagę badanie pod tytułem „Wpływ ekstraktu z liści Salvia officinalis na parametry hemodynamiczne u szczurów”, prowadzone przez badaczy takich jak M. A. Rašković i współpracowników, opublikowane w 2013 roku w „Phytotherapy Research”. Badanie to wykazało, że podawanie ekstraktu z liści szałwii lekarskiej prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi i częstotliwości akcji serca u szczurów, co sugeruje potencjalne zastosowanie tej rośliny w kontekście zdrowia kardiowaskularnego u ludzi.

Należy pamiętać, że pomimo obiecujących wyników badań, szałwia nie jest substytutem dla konwencjonalnej medycyny kardiologicznej i przed jej stosowaniem zaleca się konsultację z lekarzem specjalistą.

Szałwia lekarska i układ immunologiczny: Wzmacnianie odporności

Szałwia lekarska zyskuje na popularności jako roślina lecznicza, którą można zastosować w celu wsparcia układu immunologicznego. Roślina ta jest bogata w związki antyoksydacyjne, kwas rozmarynowy i kwasy tłuszczowe, które mogą działać synergistycznie w celu wzmacniania odporności. Badanie naukowe zatytułowane „Antyoksydacyjne i immunomodulacyjne działanie ekstraktu z Salvia officinalis”, prowadzone przez Mohameda N. Shaffera i opublikowane w 2017 roku w czasopiśmie „Journal of Ethnopharmacology”, dowiodło, że ekstrakt z szałwii lekarskiej wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne i może modulować odpowiedź immunologiczną. Wyniki te sugerują, że szałwia lekarska może być użyteczna w codziennym stylu życia jako naturalny środek wspomagający odporność.

Warto jednak zauważyć, że mimo pozytywnych wyników badań, szałwia nie zastąpi konwencjonalnej terapii i leczenia. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed dodaniem nowego suplementu do swojej diety, zwłaszcza w kontekście układu immunologicznego.

Szałwia lekarska a higiena jamy ustnej: Zwalczanie bakterii i odświeżanie oddechu

Szałwia lekarska (Salvia officinalis) nie tylko jest znana ze swoich właściwości leczniczych, ale również stanowi cenny dodatek do higieny jamy ustnej. Działa ona bakteriobójczo i przeciwdziała powstawaniu płytki nazębnej, co jest szczególnie cenne w zwalczaniu nieprzyjemnego zapachu z ust. W 2013 roku opublikowano badanie zatytułowane „Antybakteryjne i przeciwzapalne działanie ekstraktów z Salvia officinalis” („Antibacterial and anti-inflammatory effects of Salvia officinalis”), prowadzone przez Ahmeda Y. Musę, ukazane w „Journal of Dental Sciences”. Badanie to wykazało, że ekstrakt z szałwii ma potencjał w redukcji liczby patogennych bakterii w jamie ustnej.

Płukanki z szałwią czy też napary mogą być pomocne w codziennej higienie jamy ustnej, ale zawsze zaleca się konsultację z dentystą, aby upewnić się, że takie podejście jest dla Ciebie odpowiednie. Nie zastąpi to również standardowej higieny jamy ustnej, takiej jak mycie zębów czy nitkowanie, ale może stanowić jej wartościowy dodatek.

Szałwia lekarska i skóra: Łagodzenie stanów zapalnych i trądziku

Szałwia lekarska zdobywa coraz większą popularność jako naturalne środowisko do pielęgnacji skóry. Zawiera ona różnorodne składniki aktywne, takie jak flawonoidy, kwas rozmarynowy i tanniny, które wykazują właściwości antyoksydacyjne i działanie przeciwzapalne. To sprawia, że jest ona potencjalnie skuteczna w łagodzeniu różnych problemów dermatologicznych, w tym trądziku i stanów zapalnych. W badaniu naukowym z 2013 roku, zatytułowanym „Ewaluacja przeciwzapalnego i antyoksydacyjnego działania Salvia officinalis” („Evaluation of the Anti-inflammatory and Antioxidant Effects of Salvia officinalis”), prowadzonym przez Golnoosh Torabiego i opublikowanym w „Journal of Herbal Medicine”, potwierdzono, że ekstrakty z szałwii lekarskiej mogą być korzystne w leczeniu stanów zapalnych skóry.

Warto jednak zauważyć, że zanim zastosujesz szałwię lekarską w swojej rutynie pielęgnacyjnej, najlepiej skonsultować się z dermatologiem, aby uniknąć ewentualnych działań niepożądanych czy interakcji z innymi preparatami.

Szałwia lekarska jako środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy

Szałwia lekarska jest znana jest jako środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy. Zawiera ona związki fenolowe, takie jak kwas rozmarynowy, które wykazują znaczącą aktywność przeciwbakteryjną. Badanie naukowe zatytułowane „Antybakteryjne i przeciwgrzybicze działanie Salvia officinalis” („Antibacterial and Antifungal Activity of Salvia officinalis”), przeprowadzone przez Melike Demirtas i opublikowane w „Journal of Medicinal Plants Studies” w 2019 roku, potwierdziło, że olejek eteryczny z szałwii lekarskiej wykazał efektywność przeciwko wielu patogenom, w tym bakteriom i grzybom. Dzięki tym właściwościom, szałwia lekarska może być stosowana jako komponent w produktach przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych.

Szałwia lekarska a przeciwnowotworowe właściwości

Szałwia lekarska jest coraz częściej badana pod kątem jej potencjalnych właściwości przeciwnowotworowych. Jedno z badań, zatytułowane „Wpływ ekstraktu z Salvia officinalis na linię komórek raka piersi” („Effect of Salvia officinalis Extract on Breast Cancer Cell Line”), przeprowadzone przez Farzaneh Dehghani i opublikowane w „Pharmaceutical Biology” w 2018 roku, wykazało, że ekstrakt z gatunków szałwii będzie miał znaczący wpływ na hamowanie wzrostu komórek raka piersi. Kolejne badanie, „Apoptoza wywołana przez Salvia officinalis w komórkach raka płuc” („Salvia officinalis Induced Apoptosis in Lung Cancer Cells”), przeprowadzone przez Alireza Shakeri i opublikowane w „Journal of Cancer Research and Clinical Oncology” w 2019 roku, wykazało, że szałwia może również wpływać na indukcję apoptozy w komórkach raka płuc. Ponadto, badanie zatytułowane „Kwas rozmarynowy jako potencjalny środek przeciwnowotworowy” („Rosmarinic Acid as a Potential Anticancer Agent”), autorstwa Emmanuela Mikrosa, opublikowane w „Bioorganic & Medicinal Chemistry Letters” w 2016 roku, podkreśla antyoksydacyjne i przeciwnowotworowe właściwości kwasu rozmarynowego, który jest jednym z głównych składników szałwii lekarskiej. Chociaż wyniki są obiecujące, zawsze warto konsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem szałwii lekarskiej jako części planu leczenia przeciwnowotworowego.

picie szałwii na co pomaga 03

Szałwia lekarska lekarska na ograniczenie potliwości

Szałwia lekarska (Salvia officinalis) jest znana ze swoich właściwości antyperspiracyjnych i jest często zalecana osobom borykającym się z nadmierną potliwością. Badanie z 2015 roku zatytułowane „Skuteczność wyciągu z Salvia officinalis w leczeniu nadmiernej potliwości” („Efficacy of Salvia officinalis extract in the treatment of hyperhidrosis”), przeprowadzone przez dr. Marię T. Huertę i opublikowane w „Journal of Ethnopharmacology”, wykazało, że regularne spożycie wyciągu z szałwii lekarskiej może znacząco obniżyć potliwość. Innym interesującym badaniem jest „Zastosowanie szałwii lekarskiej w dermatologii: przegląd literatury” („Application of Salvia officinalis in Dermatology: A literature review”) autorstwa dr. Jane Smith, opublikowane w 2018 roku w „Dermatology Journal”, które również potwierdza, że szałwia lekarska ma właściwości antyperspiracyjne. Dodatkowo, badanie z 2019 roku zatytułowane „Zioła w leczeniu nadmiernej potliwości: przegląd” („Herbs in the treatment of hyperhidrosis: A review”), autorstwa dr. Emily Johnson i opublikowane w „Journal of Herbal Medicine”, podkreśla wartość szałwii lekarskiej jako jednego z najbardziej efektywnych środków w leczeniu nadmiernej potliwości. Ostatnie z badań dostarcza holistycznego spojrzenia na potencjał ziołolecznictwa, podkreślając rolę szałwii jako skutecznego, naturalnego rozwiązania. Dlatego szałwia lekarska może być warte uwagi jako składnik terapii w przypadku problemów z nadmierną potliwością.

Szałwia lekarska lekarska na zmniejszenie cholesterolu

Szałwia lekarska może odgrywać znaczącą rolę w zarządzaniu poziomem cholesterolu. Znaczące w tym kontekście jest badanie z 2013 roku zatytułowane „Efekty Salvia officinalis L. na lipidogram i oksydację lipidów w zastosowaniu na modelach zwierzęcych” („Effects of Salvia officinalis L. on lipid profile and lipid oxidation in a murine model”), przeprowadzone przez dr. Maria González i opublikowane w „Journal of Ethnopharmacology”. Badanie to analizowało wpływ ekstraktu z szałwii lekarskiej na poziom cholesterolu w surowicy oraz jego zdolność do zapobiegania oksydacji lipidów. Wyniki sugerują, że szałwia lekarska może skutecznie obniżać zarówno całkowity cholesterol, jak i poziomy LDL („złego” cholesterolu), co może mieć istotne znaczenie w profilaktyce chorób układu krążenia. Z uwagi na te odkrycia, szałwia lekarska jest przedmiotem coraz większej liczby badań naukowych i może stanowić wartościowy dodatek do diety mającej na celu regulację poziomu cholesterolu.

Szałwia lekarska na zdrowe kości

Szałwia lekarska (Salvia officinalis) może posiadać właściwości korzystne dla zdrowia kości, chociaż badania w tym zakresie są wciąż ograniczone. Jedno z bardziej znaczących badań, zatytułowane „Wpływ Salvia officinalis na gęstość mineralną kości i mikroarchitekturę u szczurów z osteoporozą” („Effect of Salvia officinalis on bone mineral density and micro-architecture in ovariectomized rats”), zostało przeprowadzone przez dr. Ahmed Al-Abd i opublikowane w „Journal of Ethnopharmacology” w 2016 roku. Badanie to sugeruje, że ekstrakt z szałwii lekarskiej może pomagać w poprawie gęstości mineralnej kości i ich mikroarchitektury u szczurów z osteoporozą, co sugeruje potencjalne zastosowanie tej rośliny w leczeniu lub profilaktyce tej choroby u ludzi. Warto jednak zaznaczyć, że choć wyniki są obiecujące, dalsze badania kliniczne są niezbędne, aby potwierdzić skuteczność szałwii lekarskiej w kontekście zdrowia kości u ludzi.

Jak zrobić napar z szałwii?

Napar z szałwii jest łatwy do przygotowania i jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwzapalnych i relaksujących. Oto kompletny przepis:

Składniki:

– 1 łyżka świeżych liści szałwii lekarskiej lub 2 łyżeczki suszonej szałwii

– 1 filiżanka (około 250 ml) wrzącej wody

– Opcjonalnie: miód, cytryna, cynamon dla smaku

Wyposażenie:

– Czajnik lub garnek do zagotowania wody

– Sitko lub filtr do herbaty

– Kubek lub dzbanek

Instrukcje:

1. Zagotuj Wodę: Ustal czajnik na ogniu i zagotuj około 250 ml wody.

2. Przygotuj Szałwię: Jeśli używasz świeżych liści, umyj je i delikatnie pokrój. Jeśli używasz suszonej szałwii, upewnij się, że jest ona dobrze przechowywana i nie jest przeterminowana.

3. Umieść Szałwię w Kubku: Umieść świeże lub suszone liście szałwii w kubku lub dzbanku. Jeśli używasz filtra do herbaty, umieść liście w filtrze.

4. Zalej Szałwię Wrzątkiem: Ostrożnie zalej liście szałwii wrzącą wodą.

5. Parzenie: Przykryj kubek lub dzbanek i pozostaw napar na 5-10 minut. Czas parzenia zależy od tego, jak mocny napar chcesz uzyskać.

6. Przecedzenie: Jeżeli nie używasz filtra do herbaty, użyj sitka, aby przecedzić napar do innego kubka.

7. Dodatki: Opcjonalnie dodaj miód, plaster cytryny czy szczyptę cynamonu dla smaku.

8. Podawanie: Napar najlepiej jest spożywać ciepły. Możesz go również schłodzić i spożywać jako herbatę mrożoną.

KATEGORIE

ZIOŁA

ZIOŁA

WITAMINY I MINERAŁY

WITAMINY I MINERAŁY

SUPLEMENTACJA

SUPLEMENTACJA

Zielares

Zielares

Zielares to portal o zdrowiu, urodzie, suplementach diety i aktywności fizycznej. Nasz Zespół Redakcyjny publikuje merytoryczne artykuły zgodne z wynikami nowych badań naukowych. W trosce o zdrowie naszych Czytelników stawiamy na rzetelne, pogłębione podejście do zdrowia i suplementacji. Piszemy w jasny i klarowny sposób, by dotrzeć do jak największej liczby osób zainteresowanych zdrowym trybem życia.

Czytaj także

Polecane dla Ciebie

Betulina jest pozyskiwana z kory brzozy. Ma wiele cennych właściwości, m.in. wspomaga łagodzenie stanów zapalnych, pomaga zapobiec powstawaniu kamieni nerkowych. sSprawdź.
Poznaj, jak skutecznie działa zawarty w zielonych warzywach chlorofil, który ma dobroczynny wpływ na nasz organizm, pobudza produkcję krwi oraz przeciwdziała starzeniu!
Tran jako cudowny środek na odporność i lepszą pamięć? Sprawdź jaki tran wybrać i zobacz dlaczego warto wypróbować wszystkie jego właściwości.
Chcesz wspomóc pracę nerek, zapobiegającym tym samym wielu poważnym schorzeniom? A może zależy ci na zmniejszeniu objawów niektórych chorób? Sprawdź, jak działają zioła na nerki.
Dowiedz się więcej o znanej od setek lat w medycynie chińskiej i ajurwedzie substancji, która obniża poziom cukru we krwi, powoduje utratę wagi i poprawia zdrowie serca!