zioła na pasożyty

Zioła na pasożyty – Jakie skuteczne zioła wybrać na oczyszczanie organizmu z pasożytów?

Pasożyty ludzkie mogą wtargnąć do organizmu niepostrzeżenie. Wystarczy zjeść niedokładnie umyte owoce lub warzywa, niedogotowane mięso czy też mieć niedokładnie umyte ręce. Roznosicielami pasożytów mogą też być zwierzęta, również te domowe.

Zachowanie wszelkich możliwych środków ostrożności jest ważne, ale nie daje stu procentowej gwarancji, że pasożyty nie wtargną. Czasem naprawdę wystarczy chwila nieuwagi. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak się przed nimi uchronić, jakie są objawy zakażenia i najważniejsze – jak się ich pozbyć, to zapraszam do lektury artykułu.

Pasożyty mogą się dostać do ludzkiego organizmu z wielu różnych źródeł. Najczęściej są spożywane wraz z niedokładnie umytymi owocami lub warzywami – nawet tymi, które obierasz. Trzeba pamiętać, że obieranie owoców i warzyw nie jest jedynym skutecznym sposobem na ich zwalczenie. Dlaczego? Ponieważ dotykając brudnej, zakażonej skórki, a potem samego owocu, przenosisz pasożyty na pożywienie i mogą się dostać do organizmu. Dlatego też pierwszym krokiem powinno być staranne mycie, a dopiero potem obieranie.

Pasożyty bytują również w mięsie, stąd tak ważny jest proces jego obróbki. Niedogotowane, niedosmażone czy niedopieczone mięso może stać się dla Ciebie źrodłem licznych problemów zdrowotnych.

Ważne, by nie spożywać nieprzegotowanej wody. W niej rownież mogą się znajdować jaja pasożytów, które po wniknięciu do organizmu rozwiną się w dorosłe postacie, bytujące w Twoim układzie pokarmowym.

Istotną formą profilaktyki przeciwpasożytniczej jest także dbanie o higienę osobistą, szczególnie mycie rąk. Trudno jest zachować ich czystość, gdy jesteś na spacerze, np. z dzieckiem. Zabawa na placu zabaw czy w piaskownicy sprawia, że maluch (szczególnie narażony na zakażenie) ma brudne rączki. Gdy chce coś przekąsić należałoby dokładnie umyć ręce – najlepiej snem odkażającym lub zjeść przez opakowanie przyniesione z domu.

Do zakażenia może dojść także przez kąpiel w zbiorniku wodnym zainfekowanym pasożytami, jedzenie surowych ryb i kawioru czy też jedzenie produktów nieznanego pochodzenia.

Również zwierzęta stają się nosicielami i roznosicielami pasożytów. Zarówno psy, jak i koty mogą zakazić swoich właścicieli, szczególnie, gdy nie są regularnie odrobaczane.

zioła na pasożyty

Jakie są rodzaje pasożytów w organizmie?

Warto również wiedzieć, że opisane powyżej źródła nie przenoszą jedynie dwóch czy trzech gatunków pasożytów. Zagraża nam ich zdecydowanie więcej. Oto kilka przykładów.

Najlepiej znany i najbardziej „popularny” jest tasiemiec ludzki. To organizm, który ma kształt wstążki. Jego długość waha się od kilku milimetrów do 10 – 15 metrów, czasem więcej. Składa się z segmentów. Istnieją dwie odmiany tasiemca: uzbrojony i nieuzbrojony. Tasiemiec nieuzbrojony bytuje w ludzkich jelitach i pobiera wartościowe składniki z pokarmów, które spożywasz. Łatwiej go usunąć niż uzbrojonego, ponieważ jest do jelit jedynie przyssany za pomocą przyssawek.. Tasiemiec uzbrojony natomiast jest wyposażony w haczyki, którymi wczepia się w ściany jelit, co znacznie utrudnia jego usunięcie.

Jedną z odmian tasiemca jest bąblowica. Bytuje w wątrobie i płucach. Może osiągać nawet do 6 metrów długości. Można się nią zarazić poprzez spożywanie brudnych roślin, warzyw i owoców.

Glista ludzka to kolejny popularny pasożyt. Ma obły kształt i bytuje w jelicie cienkim człowieka. Jej długość może osiągać 40 cm. do organizmu dostaje się za pośrednictwem niemytych produktów lub brudnych rąk.

Owsiki to pasożyty ludzkie, które najczęściej diagnozuje się u dzieci, szczególnie tych przedszkolnych. To niewielkie organizmy, które dorastają do 1 cm długości. Dostają się do organizmu poprzez spożywanie brudnych produktów lub niestaranne mycie rąk. Charakterystyczną cechą zakażenia jest świąd w okolicy odbytu, szczególnie pojawiający się nocą lub późnym wieczorem.

Przywry to pasożyty, które lubią bytować w różnych miejscach ludzkiego organizmu. Mogą to być płuca, wątroba, jelita, trzustka czy naczynia krwionośne. To grupa bardzo zróżnicowana i narażeni jesteśmy na ich bardzo różnorodne gatunki.

Nicienie to organizmy o ciele nitkowatym lub wrzecionowatym, zwężonym na końcach. Na świecie istnieją ich bardzo różne gatunki – to chyba najliczniejsza grupa pasożytów. Mogą osiągać nawet pół metra długości. Jednym z bardziej znanych nicieni jest włośnica.

Bytuje w jelicie cienkim lub mięśniach szkieletowych. Należy do najmniejszych nicieni, a dorosłe osobniki dorastają do 4 mm długości. W stadium larwalnym bytuje w mięśniach prążkowanych (szkieletowych), a po osiągnięciu dojrzałości przenosi się do jelita cienkiego. Można się nią zarazić jedząc zakażone mięso.

Motylica wątrobowa atakuje wątrobę i woreczek żółciowy. Dostaje się do organizmu poprzez spożywanie owoców i warzyw podlewanych wodą z otwartych zbiorników.

Jak pozbyć się pasożytów z organizmu?

Najlepszą formą uchronienia się przed pasożytami jest profilaktyka – mycie rąk i produktów spożywczych, dokładna obróbka termiczna mięsa, odrobaczanie zwierząt domowych.

Niestety, nie zawsze jest to całkowicie skuteczne i może dojść do zakażenia. W takiej sytuacji trzeba pamiętać, że pierwsze kroki w kierunku diagnostyki należy skierować do lekarza. To on zleci badania, które pomogą zlokalizować i nazwać problem.

Po rozpoznaniu zakażenia pasożytem bardzo często wdrażane jest też leczenie farmakologiczne, które ma na celu usunięcie pasożyta z organizmu i przywrócenie pacjentowi pełni zdrowia.

Można również zalecone przez lekarza leczenie uzupełnić czy wesprzeć ziołami. Medycyna ludowa od lat stosuje zioła na oczyszczenie organizmu z toksyn, często z bardzo dobrymi efektami. Zioła mają działanie łagodniejsze i powodują znacznie mniej efektów ubocznych niż leki, przede wszystkim dlatego, że są pochodzenia naturalnego i w sposób naturalny pobudzają organizm do walki z zakażeniem.

Czym są zioła na pasożyty?

Zioła na pasożyty ludzkie to mieszanki herbat lub pojedyncze zioła, które stosowane systematycznie mogą pomóc w usunięciu pasożytów z organizmu. Niektóre z ziół, które znajdują się w tej grupie mają działanie uniwersalne – pomagają na wiele gatunków pasożytów, inne natomiast działają bardzo konkretnie.

Decydując się na wsparcie leczenia ziołami warto skonsultować to z lekarzem. Pomoże on dobrać właściwą mieszankę, zaleci bezpieczne dawkowanie i uprzedzi o ewentualnych działaniach niepożądanych. Takie podejście gwarantuje większą skuteczność stosowania ziół i pomaga pozbyć się intruzów w krótszym czasie.

Na co mogą pomóc zioła na pasożyty?

Zioła na pasożyty organizmu ludzkiego działają nie tylko oczyszczająco. Ich właściwości są bardzo bogate i zróżnicowane. Część dodatkowo działa na wzmocnienie organizmu, wspiera budowanie odporności czy też wspomaga metabolizm.

Wiele z tych ziół wspomaga walkę z pasożytami poprzez oczyszczanie organizmu z toksyn i pobudzanie do pracy limfocytów. Mogą też aktywować układ immunologiczny.

Jak działają zioła na pasożyty?

Zioła na pasożyty działają przede wszystkim poprzez swój skład i zawartość substancji aktywnych. Co to oznacza? Znajdujące się w ziołach flawonoidy, garbniki i olejki estetyczne w taki sposób mogą oddziaływać na organizm człowieka, ze podejmuje on działania oczyszczające. Pestki dyni, ziele piołunu czy wrotycz ziele mogą dostarczyć do organizmu człowieka na tyle wartościowe substancje, że ten ma siłę do walki z zakażeniem.

Zioła mogą pomóc w usunięciu glisty, owsików czy tasiemca. Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowy opis działania każdego z nich.

Jakie są właściwości ziół na pasożyty?

Zioła na pasożyty mają bardzo różnorodne właściwości. Mogą działać przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Ważnym aspektem ich działania są rownież właściwości oczyszczające i detoksykacyjne, a niektóre mogą też wykazywać się właściwościami antyoksydacyjnymi, co przekłada się na zwalczanie przez nie wolnych rodników, spowalnianie procesów starzenia oraz zmniejszanie stanów zapalnych. Silniejszy i zdrowszy organizm potrafi skuteczniej bronić się przed pasożytami.

Ważne są też właściwości związane z oddziaływaniem na układ trawienny. Zioła pobudzają procesy trawienne, przyspieszają metabolizm i pomagają w usuwaniu szkodliwych produktów przemiany materii.

Do tego mogą wspierać wchłanianie substancji odżywczych z pożywienia.

Jakie są najsilniejsze zioła na pasożyty?

Skoro już wiadomo, jak mogą działać i jakie właściwości mają zioła stosowane na pasożyty, warto się nie przyjrzeć tym, które uważane są za najsilniejsze w zwalczaniu zakażeń.

Tymianek

Ziele tymianku najczęściej stosowane jest na dolegliwości dotykające górnych dróg oddechowych, ale okazuje się, że może się sprawdzić również na dolegliwości układu trawiennego oraz w naturalny sposób wspiera usuwanie z organizmu pasożytów. Dodatkową zaletą stosowania tymianku może być to, że prawdopodobnie wykazuje on właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, wzmacniające i napotne.

Wrotycz ziele

Wrotycz ziele może działać na owsiki, wspierać usuwanie glisty ludzkiej z organizmu oraz zwalczać roztocza pasożytnicze. Prawdopodobnie najlepiej działa przyjmowany w formie naparu przyjmowanego na czczo. Trzy łyżki ziela wystarczy zalać dwiema szklankami wrzątku i spożywać od dwóch do czterech razy dziennie po jednej szklance.

Piołun ziele

Piołun ziele sprawdzi się najlepiej w zwalczaniu drobnych pasożytów. Przypuszcza się, że piołun ziele najskuteczniej działa na pasożyty bytujące w jelitach, takie jak obleńce, płazińce czy też pierwotniaki.

Piołun może być stosowany jako płynny ekstrakt, herbata lub kapsułki. Dodatkowym efektem jego stosowania może być usprawnienie pracy układu trawiennego oraz usunięcie dolegliwości. Warto pamiętać, że bylica piołun w zbyt dużych dawkach może być szkodliwa, dlatego jej dawkowanie powinno być skonsultowane z lekarzem.

Kamala

Kamala proszek najczęściej wykorzystuje się do zwalczania dużych pasożytów, jak na przykład tasiemca. Tradycja stosowania pochodzi z Indii, gdzie od lat kamala proszek wykorzystywana jest do walki z pasożytami, głównie z tasiemcem.

Przypuszcza się, że najlepsze efekty terapeutyczne można uzyskać stosując kamala na tasiemca uzbrojonego, nieuzbrojonego oraz bruzdogłowca szerokiego.

Dodatkowym efektem wykorzystywania tego ziela może być działanie antybakteryjne, przeczyszczające i przeciwrobacze.

Proszek w ilości 2-6 g zalewa się prawie wrzącą wodą i zaparza pod przykryciem przez pół godziny. Regularne stosowanie prawdopodobnie skutkuje wydaleniem robaków w ciągu 2 – 3 dni or rozpoczęcia kuracji.

Krwiściąg lekarski

Naturalne leczenie można wesprzeć również sięgając po krwiściąg lekarski. Znany jest głównie ze swoich zdolności do zwalczania gronkowca złocistego, który nie jest pasożytem, a bardzo niebezpieczną bakterią, która odpowiada za wiele różnorodnych chorób i dolegliwości.

Prawdopodobnie krwiściąg lekarski pomaga również usunąć szczep bakterii MRSA, który wykazuje wysoką odpornośc na leczenie antybiotykami. Wspiera też działanie innych ziół w eliminowaniu pasożytów jelitowych.

Ziele może być przyjmowane w formie nalewki lub naparu. Do przygotowania herbaty potrzeba trzech łyżeczek ziela i pół litwa wrzątku. Po zalaniu należy odczekać 20 minut na zaparzenie (pod przykryciem). Po zaparzeniu, odcedź i wypij.

zioła na pasożyty

Jakie są popularne zioła na pasożyty?

Wymienione i omówione powyżej zioła to nie jedyne wsparcie oferowane przez naturę. Dostępne są też inne rośliny, które mogą pomóc w walce z pasożytami.

Żywokost

Żywokost prawdopodobnie działa na te pasożyty, które lokują się we krwi, mięśniach, mózgu i układzie nerwowym człowieka. Przypuszcza się jednak, że najskuteczniej działa na pasożyty układu oddechowego. Może też regenerować te tkanki i narządy, które zostały uszkodzone przez pasożyty.

Oman

Oman może działać oczyszczająco z pasożytów na praktycznie całe ciało człowieka. Spod jego wpływu wyłączony jest jednak układ rozrodczy mężczyzn. Ziele może oczyszczać krew oraz płuca. Prawdopodobnie pobudza organizm do oczyszczenia, detoksykacji oraz zregenerowania tkanki płucnej. Warto łączyć go z imbirem, kardamonem, cynamonem i żywokostem. Wtedy jego działanie staje się skuteczniejsze.

Szałwia

Szałwia znana jest przede wszystkim ze swojego działania w układzie oddechowym. Może łagodzić stany zapalne gardła i górnych dróg oddechowych. Prawdopodobnie dlatego też może być skuteczna w zwalczaniu i usuwaniu pasożytów bytujących w układzie oddechowym. Przypuszcza się, że poradzi sobie też z pasożytami układu krążenia, pokarmowego i nerwowego.

Jej działanie obejmować może różne rodzaje pasożytów, a także bakterie i grzyby.

Bazylia

Ta smaczna przyprawa jest prawdopodobnie śmiertelnym zagrożeniem dla pasożytów, które atakują wątrobę. Przypuszcza się, że poprawia funkcje wątroby, może wpływać na rozkład tłuszczów i wspiera organizm w oczyszczaniu krwi.

Lukrecja

Działanie lukrecji prawdopodobnie obejmuje niemalże cały organizm człowieka. Przypuszcza się, że może przynieść efekty przeciwpasożytnicze w układzie nerwowym, pokarmowym, oddechowym, a nawet moczowo – płciowym. Może działać na pasożyty płuc i jelit.

Łopian

Łopian to bardzo popularna w Polsce roślina. Przypuszcza się, że może ona zwalczać pasożyty, które umiejscawiają się we krwi, układzie oddechowym, moczowo – płciowym i limfatycznym.

Krwawnik pospolity

Ziele krwawnika może mieć właściwości przeciwwirusowe (głównie wiru opryszczki), przeciwbakteryjne i przeciwpasożytnicze. Roślina może działać na różnego rodzaju pasożyty, w tym te, które lokują się w układzie krwionośnym, oddechowym i pokarmowym.

Mięta, melisa

Mięta jest znana ze swojego korzystnego wpływu na układ trawienny człowieka. Prawdopodobnie pomaga pozbyć się dolegliwości trawiennych, głównie żołądkowych. Jej spożywanie może też dodatkowo pomóc w usunięciu pasożytów, które bytują w układzie oddechowym i moczowo – płciowym.

Melisa natomiast najczęściej stosowana jest w celu wyciszenia i uspokojenia organizmu. Działa kojąco i relaksująco. Dodatkową jej zaletą może być natomiast wspieranie mięty w usuwaniu pasożytów.

Goździki

Goździki to często goszcząca w kuchni przyprawa. Dodaje się je do ciast i deserów. Kojarzą się głównie z wypiekami świątecznymi. Oprócz przyjemnego smaku mogą mieć również bardzo korzystne działanie. Prawdopodobnie ich działanie skupia się na okrągłych, wstążkowych i płaskich robakach.

Dodatkowo przypuszcza się, że mogą mieć one działać przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Prawdopodobnie mogą brać udział w zwalczaniu pierwotniaków.

Rumianek

Rumianek często stosowany jest na dolegliwości układu trawiennego i moczowego. Może działać łagodząco i kojąco. Dodatkowym efektem picia rumiankowej herbaty może być usuwanie pasożytów jelitowych, jak np. tasiemca. Do tego, prawdopodobnie działa również w układzie oddechowym i nerwowym. Rumianek może też mieć działanie przeciwwirusowe.

Jałowiec

Jałowiec to bardzo aromatyczna i charakterystyczna przyprawa, którą najczęściej dodaje się do mięs. Jednak jego spożywanie nie tylko poprawia i wzbogaca smak przyrządzanej potrawy. Dodatkowo prawdopodobnie wspiera kurację przeciwpasożytniczą.

Lucerna

Lucerna jest zielem, które znane jest przede wszystkim ze swoich właściwości moczopędnych i przeciwgorączkowych. Okazuje się jednak, że dodatkowo może też być zielem o działaniu przeciwpasożytniczym. Jej działanie objawia się prawdopodobnie przede wszystkim w otwartych ranach, gdzie również mogą się zagnieździć pasożyty. Warto ją łączyć z mniszkiem lekarskim, pokrzywą, pietruszka i skrzypem polnym.

Jeżówka (Echinacea)

Jeżówka to przede wszystkim ziele, które działa na infekcje układu oddechowego. Przypuszcza się jednak, że ma też właściwości przeciwpasożytnicze. Mogą się one ujawniać w zwalczaniu zakażeń pasożytniczych w układzie krążenia, limfatycznym i oddechowym.

Imbir

O imbirze mówi się przede wszystkim, że ma właściwości rozgrzewające, przeciwgorączkowe i napotne. Prawdopodobnie może również hamować odruch wymiotny wśród osób, które cierpią na chorobę lokomocyjną.

Dodatkową korzyścią z jego stosowania może być też zwalczanie pasożytów, które bytują w układzie trawiennym, oddechowym i nerwowym. Prawdopodobnie pomaga też w oczyszczaniu układu krwionośnego. Może zwalczać nie tylko pasożyty, ale rownież grzyby i wirusy.

Macierzanka

Macierzanka znana jest przede wszystkim z tego, że poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego. Prawdopodobnie ma również właściwości rozkurczowe i może brać udział w oczyszczaniu organizmu.

Dodatkowo może usuwać pasożyty, które bytują w układzie pokarmowym, oddechowym oraz w pęcherzyku żółciowym.

Dziurawiec zwyczajny

Stosowanie dziurawca może przynieść zaskakujące efekty. Prawdopodobnie usuwa robaki z układu oddychania. Bardzo często stosowany bywa w połączeniu z oregano, co podnosi jego skuteczność.

Kolendra

Kolendra często stosowana jest w kuchni, jako przyprawa. jednak w organizmie człowieka może wywołać bardzo pozytywne zmiany. Przypuszcza się, że może być wsparciem dla leków przeciwpasożytniczych, zapobiegać rozwojowi pasożytów oraz eliminować objawy, które świadczą o zakażeniu (zgrzytanie zębami, zawroty głowy, utrata masy ciała).

Koper

To również bardzo popularny i powszechnie stosowany dodatek do dań. Jego spożywanie może nie tylko poprawić smak potraw, ale również pomóc w usunięciu robaków z układu pokarmowego (w tym wątroby i trzustki), moczowo – płciowego i krwionośnego. Prawdopodobnie pomaga również uporać się z zakażeniami skórnymi.

Drzewo sandałowe

Wsparciem dla przyjmowania leków przeciwpasożytniczych może też być drzewo sandałowe. Roślina prawdopodobnie pomaga w oczyszczeniu układu krążenia, pokarmowego i nerwowego. Może też likwidować pierwotniaki i larwy robaków. Przypuszcza się, że działa również na problemy skórne oraz może mieć działanie przeciwwirusowe.

Podbiał

Podbiał najczęściej wykorzystywany jest do leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Prawdopodobnie jednak działa również pozytywnie na układ krążenia, który może oczyszczać z bytujących w nim pasożytów.

Cynamon

Cynamon jest popularną przyprawą deserową. Nadaje potrawom specyficzny smak. Prawdopodobnie może też wspierać leczenie i usuwanie pasożytów skóry i włosów. Do tego, podobnie jak świeże nasiona dyni może zwalczać pasożyty jelitowe praz płucne.

Kurkuma

Kurkuma również należy do grupy popularnych przypraw. Najczęściej znaleźć ją można w mieszance typu curry. Przypuszcza się, że ma bardzo szerokie działanie zdrowotne i nie dopuszcza do rozwoju pasożytów.

Skrzyp

Skrzyp polny można znaleźć w wielu kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. Prawdopodobnie ma na nie korzystny wpływ i bardzo je wzmacnia. Przypuszcza się, że może również pozytywnie (dla człowieka) działać również na robaki, które umiejscowią się w układzie moczowym i oddechowym. Pomoże je sprawnie wydalić.

Kardamon

Kardamon to kolejna z przypraw, które łatwo znaleźć w kuchni, a która poza przyjemnym smakiem, którym wzbogaca potrawy, może dodać też zdrowia. Prawdopodobnie jej spożywanie oczyszcza żołądek, jelito cienkie i płuca. Może być łączony z koprem włoskim. Prawdopodobnie działa na tyle łagodnie, że może też być włączany do diety dziecka.

zioła na pasożyty

Jak stosować zioła na pasożyty? – Dawkowanie

Stosowanie ziół powinno być przede wszystkim starannie przemyślane i podyktowane zaleceniami lekarza lub producenta specyfiku. Niektóre bowiem działają tylko wtedy, gdy zostaną przyjęte w odpowiedniej dawce, a jej przekroczenie albo nie przyniesie rezultatów, albo wręcz zaszkodzi.

Z tego właśnie powodu konieczne jest ścisłe trzymanie się zaleceń i nie regulowanie dawki według własnego wyobrażenia.

Kiedy warto stosować zioła na pasożyty? – Zastosowanie

Z uwagi na to, że większość ziół to rośliny bezpieczne, można je stosować okresowo profilaktycznie, jako zapobieganie chorobom pasożytniczym. Można również wdrożyć je do swojego codziennego rytuału w momencie dostrzeżenia pierwszych objawów zakażenia (szybka utrata wagi, zgrzytanie zębami, bóle głowy).

Można też sięgnąć po nie już po diagnozie lekarskiej. Należy jednak pamiętać, by skonsultować ten temat z lekarzem. Niektóre zioła mogą wchodzić w reakcje z lekami i wtedy terapia będzie mniej skuteczna.

Czy zioła na pasożyty są bezpieczne? – Przeciwwskazania

Zasadniczo zioła są bezpiecznym wsparciem leczenia, ale trzeba pamiętać o różnicach indywidualnych między nami – ludźmi. Niektórzy mogą być uczuleni na konkretną roślinę lub jej składnik aktywny, a to wyklucza przyjmowanie danej mieszanki. Co więcej, niektórzy też mogą wykazywać nietolerancję lub nadwrażliwość na jakiś składnik.

Ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży – nie wszystkie zioła są wskazane w tym stanie, a niektórych wręcz nie wolno stosować. Do tego osoby przewlekle chore, które na stałe przyjmują leki, również powinny porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Może bowiem się okazać, że przyjmowane leki stanowią przeciwwskazanie do wdrożenia określonych roślin

Czy kobiety w ciąży i dzieci mogą stosować zioła na pasożyty?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie wolno spożywać w tym czasie piołunu, wrotyczu, mięty polnej i wielu innych ziół. Jeżeli wchodzą one w skład mieszanki, to trzeba z niej zrezygnować. Jeżeli jednak mieszanka nie zawiera szkodliwych roślin, to i tak warto skonsultować leczenie ziołami z lekarzem prowadzącym ciążę. Jego wiedza i doświadczenie pomogą uchronić się przed ewentualnymi konsekwencjami.

Skutki uboczne stosowania ziół na pasożyty

Zioła mogą wywoływać skutki uboczne. Wśród nich wskazuje się bóle głowy, wzdęcia, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunki czy zaparcia. Wiele zależy od tego, jakie zioła wchodzą w skład mieszanki oraz jak zareaguje na nie konkretna osoba.

Dlaczego warto stosować zioła na na pasożyty?

Warto wspierać kurację mieszankami ziołowymi, ponieważ mogą one przyczynić się do skrócenia czasu trwania leczenia, podniosą jego skuteczność, a sama kuracja będzie mniej problematyczna. Do tego, zioła często mają bardzo różnorodne właściwości, więc można przy okazji wzmocnić organizm, oczyścić go, usprawnić trawienie czy też złagodzić stany zapalne.

Po za tym to naturalna forma wsparcia, która jest mniejszym obciążeniem dla organizmu niż farmaceutyki czy leki syntetyczne.

KATEGORIE

ZIOŁA

ZIOŁA

WITAMINY I MINERAŁY

WITAMINY I MINERAŁY

SUPLEMENTACJA

SUPLEMENTACJA

Zielares

Zielares

Zielares to portal o zdrowiu, urodzie, suplementach diety i aktywności fizycznej. Nasz Zespół Redakcyjny publikuje merytoryczne artykuły zgodne z wynikami nowych badań naukowych. W trosce o zdrowie naszych Czytelników stawiamy na rzetelne, pogłębione podejście do zdrowia i suplementacji. Piszemy w jasny i klarowny sposób, by dotrzeć do jak największej liczby osób zainteresowanych zdrowym trybem życia.

Czytaj także

Polecane dla Ciebie

Dowiedz się, co sprawia, że l karnityna jest popularna wśród osób odchudzających się i dlaczego jest tak istotna dla dobrego poziomu cholesterolu oraz testosteronu i tarczycy.
Probiotyki nie tylko przy antybiotkach! Zobacz co trzeba wiedzieć o probiotykach. Sprawdź w jakich sytuacjach stosowanie probiotyków jest pomocne!
Sezam i olej sezamowy to nie tylko kuchenne zastosowanie, ale prozdrowotne działanie na krew, kości, skórę, włosy, odporność, czy tarczycę, a także moc cennych minerałów i witamin!
Kwas alfa - liponowy to świetne wsparcie kuracji odchudzającej, ale również substancja działająca profilaktycznie przeciwko cukrzycy, miażdżycy stwardnieniu rozsianemu.
Witamina B2 wspomaga prawidłową pracę organizmu. Pomaga ograniczyć migreny, wspomaga układ odpornościowy. Jej niedobór skutkuje wieloma dolegliwościami. Dowiedz się więcej.