zioła na potencję i libido

Zioła na potencję i libido – Jakie wybrać i dlaczego warto je stosować?

Potencja to zdolność organizmu do reakcji seksualnych. Ma ona ogromny wpływ na jakość i zadowolenie z życia intymnego. Zaburzenia erekcji – związane z przewlekłym stresem, napięciem, niezdrowym trybem życia – często są leczone ziołami. Regulują one gospodarkę hormonalną, poprawiają ukrwienie narządów płciowych, zwiększają przepływ krwi. Do ziół o takim działaniu zalicza się m.in. żeń-szeń, buzdyganek, korzeń maca, miłorząb japoński.

Potencja oznacza zdolność organizmu mężczyzny do odbywania stosunków płciowych. Zioła, które ją wspomagają, wspierają naturalne procesy zachodzące w ludzkim ciele, a w tym zwiększają syntezę tlenku azotu – związku odpowiedzialnego za wzwód i utrzymanie erekcji.

Rośliny, które są wykorzystywane w leczeniu zaburzeń potencji, powodują rozluźnienie naczyń mięśni gładkich, rozkurczają naczynia krwionośne, co wzmaga przepływ krwi w męskich narządach płciowych. Niektóre z nich zwiększają również ruchliwość plemników (co ma znaczenie dla płodności), doznania seksualne, produkcję testosteronu.

Zioła na potencję poprawiają także jakość życia seksualnego, gdyż podwyższają poziom libido. Są takie, które wspomagają zwiększenie popędu płciowego zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

zioła na potencję i libido

Na co mogą pomóc zioła na potencję?

Problemy z potencją mogą być przejściowe, być spowodowane chorobami lub być związane z wiekiem. W pierwszej kolejności, aby je pokonać, można wypróbować naturalne specyfiki – warto mieć świadomość, jak jak duże je znaczenie ziół dla sprawności seksualnej, a nawet płodności.

Stosowanie niektórych roślin to remedium na:

 • zbyt niski poziom popędu płciowego – wiele ziół reguluje gospodarkę hormonalną. Gdy poziom hormonów w organizmie jest prawidłowy, problemy z popędem seksualnym zwykle znikają. Są zioła, których spożywanie (w formy tabletek, herbatek), zwiększa libido mężczyzn, a także kobiet;

 • problemy z erekcją – zioła wykorzystuje się w leczeniu impotencji. W procesie erekcji, który jest bardzo złożony, bierze udział wiele czynników. Ważny jest rozkurcz naczyń krwionośnych, uwalnianie testosteronu, ale też czynniki wpływające na syntezę tlenku azotu. Aby mógł powstać ten związek, niezbędna jest m.in. arginina znajdująca się np. w żeń-szeniu;

 • problemy z płodnością – są zioła, które wspomagają proces spermatogenezy, a także zwiększają ruchliwość plemników.

Ponadto wśród ziół zalecanych w przypadku zaburzeń seksualnych są takie, które wspierają jednocześnie pracę układu nerwowego i obniżają poziom glukozy we krwi.

Jak działają zioła na potencję?

 • zwiększa syntezę tlenku azotu – odpowiadają za to ginsenozydy, arginina znajdujące się np. w liściach żeń-szenia. Związek ten jest niezbędny, aby mogło dojść do erekcji;

 • pobudza popęd płciowy – są zioła na potencję, które normują poziom hormonów. Dlatego też niektóre z nich nazywa się naturalnym afrodyzjakiem. Do takich ziół należy buzdyganek, które zwiększa poziom testosteronu. Są tacy, którzy uważają go za naturalny hormon. Dzieje się tak, gdyż zawiera on protodioscynę – jest ona pochodną testosteronu. Większa ilość tego związku w organizmie oznacza wzrost libido;

 • wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych – to właśnie z nich jest zbudowane ciało jamiste prącia. Im są one szersze, tym więcej krwi może nimi płynąć, co przekłada się na możliwość utrzymania i poprawę erekcji;

 • dobrze wpływa na komórki prostaty – są za to odpowiedzialne biologicznie czynne monoacyloglicerydy. Łagodny rozrost prostaty oraz jej zapalenie to częste powody problemów z potencją.

Jakie są właściwości ziół na potencję?

Zioła te wpływają na sprawność seksualną, ale wspierają także inne funkcje organizmu:

 • pomagają zwiększyć libido;

 • biorą udział w syntezie testosteronu;

 • pomagają spowolnić zachodzenie procesów starzenia w organizmie;

 • wspomagają zdrowie prostaty;

 • wspierają witalność organizmu i pomagają poprawić nastrój;

 • wspomagają szybszą regenerację tkanek;

 • pomagają tym, którzy cierpią na zaburzenia erekcji.

Jakie są najsilniejsze zioła na potencję?

Silnie działające zioła, które powodują zwiększenie popędu seksualnego, poprawiają sprawność seksualną, to zarówno gatunki rodzime, jak i te rosnące w innych strefach klimatycznych.

Niektóre z nich – np. lubczyk – są cenione również za swoje walory smakowe i wykorzystywane w kuchni. Są też takie, które podwyższają poziom testosteronu, mają działanie pobudzające, a jednocześnie wspierają profilaktykę wielu chorób – udarów mózgu i depresji.

Do najsilniejszych ziół na potencje zalicza się żeń-szeń, damianę pustynną, buzdyganka, korzeń maca, miłorząb japoński.

zioła na potencję i libido

Jakie są popularne zioła na potencję?

Są zioła, na bazie których nie tylko przygotowuje się napary, ale też suplementy diety mające wspomóc potencję.

 • Żeń-szeń na potencję

  Do zwalczania problemów z erekcją wykorzystuje się zarówno jego korzeń, jak i liście. Roślina ta jest źródłem argininy – ten związek organiczny wzmacnia erekcję, a jednocześnie odpowiada za intensywniejsze odczuwanie doznań seksualnych. Ponadto spożywanie żeń-szenia, preparatów na jego bazie redukuje stres, napięcie, które są często przyczynami problemów z potencją.

 • Maca na potencję

  Korzeń maca wspomaga spermatogenezę, zwiększenie libido i ruchliwość plemników. Oprócz tego dodaje on energii, ma działanie poprawiające nastrój, jest bogatym źródłem cennych dla zdrowia soli mineralnych.

 • Damiana pustynna na potencję

  Cenne właściwości mają zwłaszcza liście tej rośliny. Produkuje się na ich bazie preparaty, które wspomagają regulowanie pracy układu hormonalnego. Wspierają one także ukrwienie narządów płciowych. Ponadto mają one działanie rozluźniające i przeciwdepresyjne.

 • Buzdyganek na potencję

  Jego spożywanie wspomaga produkcję testosteronu. Ponadto wspomaga ona zwiększenie libido.

 • Miłorząb japoński na potencję

  Miłorząb japoński to cenne źródło flawonoidów. Wspomagają one lepszy przepływ krwi w organizmie, co dotyczy również narządów płciowych. Efektem tego jest skutecznie wspomaganie erekcji. Spożywanie miłorzębu japońskiego pomaga zwiększyć poziom również kobiecego libido.

 • Kozieradka na potencję

  Zioło to pomaga podwyższyć poziom testosteronu w organizmie. Jest ono bogatym źródłem selenu i żelaza, a jego spożywanie ma dobry wpływ na zdrowie – kozieradka wspomaga regenerację tkanek oraz obniżenie poziomu cukru we krwi.

 • Lukrecja na potencję

  Korzeń lukrecji pomaga walczyć ze stresem i rozluźnić się, co sprzyja erekcji. Jej spożywanie może pomóc też tym, którzy cierpią na nerwicę. Zioło to jest również cennym źródłem witaminy E, B, biotyny i minerałów.

 • Palma sabałowa na potencję

  Preparaty na bazie tej rośliny można stosować profilaktycznie – pomagają one zapobiegać rozrostowi gruczołu krokowego – przypadłość ta jest przyczyną problemów z erekcją. Palma sabałowa wspiera regulację poziomu hormonów w organizmie oraz jest źródłem fitosteroli.

 • Jagody jałowca brazylijskiego na potencję

  Pomagają one w walce ze stresem, napięciem. Są one skuteczne zwłaszcza w przypadku problemów z potencją wynikających z obniżonego samopoczucia.

Jak stosować zioła na potencję? – Dawkowanie

Spożywanie ziół w przypadku problemów z potencją jest bezpieczne, jednak pod pewnymi warunkami. Należy uważnie przeczytać to, co umieścił producent danego ziołowego specyfiku na jego opakowaniu i stosować się do tej instrukcji.

Ponadto w przypadku przedłużających się problemów z potencją, trzeba zawsze zasięgnąć porady lekarskiej. Takie dolegliwości mogą oznaczać również poważniejsze problemy ze zdrowiem i nie należy ich lekceważyć.

Kiedy warto stosować zioła na potencję?

Po zioła na potencję warto sięgnąć:

 • przed rozpoczęciem stosowania farmaceutyków – może okazać się, że pomocne okażą się łagodniejsze niż lekarstwa i w pełni naturalne specyfiki;

 • wtedy, gdy za zaburzenia potencji są odpowiedzialne stres, zmęczenie, przepracowanie;

 • w przypadku problemów z płodnością – zioła nie tylko wzmacniają erekcję, ale niektóre z nich wspomagają także produkcję spermy i zwiększenie ruchliwości plemników.

Zioła nie okażą się skuteczne, jeżeli zaburzenia erekcji są spowodowane chorobami – wtedy należy zlikwidować źródło dolegliwości, aby powrócić do pełni sprawności seksualnej.

zioła na potencję i libido

Czy zioła na potencję są bezpieczne? – Przeciwwskazania

Spożywanie ziół na potencję to sposób na naturalną terapię. Jednak należy zachować ostrożność, zwłaszcza sięgając po korzeń żeń-szenia. Mimo że skutecznie wspomaga on erekcję, potencję, to z jego spożywania powinny zrezygnować osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze oraz stosujące leki przeciwzakrzepowe.

Skutki uboczne stosowania ziół na potencję

Stosowanie ziół na potencję w taki sposób, w jaki określił to ich producent, nie powinno być związane ze skutkami ubocznymi.

Mimo tego warto być czujnym. Stosując jakiekolwiek inne leki i chcąc zacząć naturalną terapię ziołami, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem. Jest to wskazane, gdyż niektóre związki znajdujące się w roślinach, mogą wchodzić w reakcję z substancjami czynnymi lekarstw.

Dlaczego warto stosować zioła na potencję?

Przewlekły stres, napięcie nerwowe, wyczerpujący tryb życia odbijają się na zdrowiu. Dotyczy to także męskiej potencji. Problemy z erekcją mogą być powodem frustracji, złego nastroju, dlatego warto postarać się rozwiązać ten problem.

Zioła na potencję mogą znacznie podnieść jakość życia seksualnego, co wpływa na ogólne samopoczucie. Specyfiki na ich bazie:

 • spożywane zgodnie z instrukcją producenta znajdującą się na opakowaniu ziołowego preparatu są bezpieczne – takie postępowanie ogranicza do minimum ryzyko skutków ubocznych;

 • powodują wzrost testosteronu w organizmie, w efekcie czego znikają problemy z obniżonym libido;

 • mimo że powstają na bazie naturalnych specyfików mają silne właściwości – pomagają na problemy z erekcją.

Należy jednak pamiętać, że zioła nie są remedium w każdym przypadku. Jeżeli problemy z potencją są związane z chorobami, to konieczna jest konsultacja lekarska, a w większości przypadków farmakoterapia.

Dlatego sięgaj po zioła wtedy, kiedy zaburzenia są następstwem przewlekłego stresu, napięcia – natomiast jeśli okażą się one nieskuteczne, to nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

KATEGORIE

ZIOŁA

ZIOŁA

WITAMINY I MINERAŁY

WITAMINY I MINERAŁY

SUPLEMENTACJA

SUPLEMENTACJA

Zielares

Zielares

Zielares to portal o zdrowiu, urodzie, suplementach diety i aktywności fizycznej. Nasz Zespół Redakcyjny publikuje merytoryczne artykuły zgodne z wynikami nowych badań naukowych. W trosce o zdrowie naszych Czytelników stawiamy na rzetelne, pogłębione podejście do zdrowia i suplementacji. Piszemy w jasny i klarowny sposób, by dotrzeć do jak największej liczby osób zainteresowanych zdrowym trybem życia.

Czytaj także

Polecane dla Ciebie

Zioła szwedzkie: regularne stosowanie tej mieszkanki przynosi szereg korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Sprawdź czy niezwykłe właściwości ziół szwedzkich działają na każdego!
Witamina E, nazywana witaminą młodości i płodności, o licznych właściwościach prozdrowotnych i kosmetycznych, łagodząca objawy wielu schorzeń, korzystna dla całego organizmu.
Dowiedz się, jak rozpoznać objawy niedoboru magnezu i dlaczego są ważne. Nasz artykuł pomoże Ci zadbać o zdrowie i zapobiegać poważnym problemom!
Krzem to pierwiastek życia. Wspomaga walkę z infekcjami, wspiera pracę układu kostnego, pomaga w utrzymaniu włosów i paznokci w dobrej kondycji. Dowiedz się więcej.
Dowiedz się, co sprawia, że l karnityna jest popularna wśród osób odchudzających się i dlaczego jest tak istotna dla dobrego poziomu cholesterolu oraz testosteronu i tarczycy.